Indexálás

Soproni Egyetem Publicatio Repozitóriuma → A Soproni Egyetem a tudományos publikálás, Open Access megjelenés támogatására publikációs repozitóriumot épít (http://publicatio.uni-sopron.hu), a Kormány 1167/2014. (III. 25.) Korm. határozata tudományos közlemények közzétételéről szóló nemzeti bibliográfiai adatbázis létrehozatalával kapcsolatos egyes feladatokról előírásainak megfelelve. A Publicatio Repozitórium a Soproni Egyetemen folyó tudományos és művészeti tevékenység eredményeképpen született művek (tanulmányok, cikkek, monográfiák, alkotások stb.), valamint egyetemi kiadványok (folyóiratok, tanulmány- és konferenciakötetek) teljes szövegű adatbázisa.  A Publicatio Repozitóriumba az MTMT-ben már rögzített műveket PDF-formátumban tölthetik fel. Ugyanannál a műnél nem csupán a megjelent verziót, hanem annak pre-print és/vagy post-print változatát is, amelyek nyilvánossága dokumentumonként állítható be, akár eltérően.  A tétel befogadása után: a dokumentum kereshetővé válik a repozitóriumban;a dokumentum bibliográfiai rekordja az MTMT-ben olyan adattá válik, amely számos tudományos értékelési cselekmény (PhD, MTA doktori cím elnyerése) megindításához szükséges hitelesített publikációs lista eleme lehet.

Az MTA Könyvtárának Repozitóriuma (REAL-J) → A REAL-J gyűjtemény digitalizált folyóiratokat tartalmaz. Többségük tudományos, néhány népszerűsítő, de találhatóak a gyűjteményben nem tudományos periodikák is a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központ könyvtárának gyűjteményéből.

Magyar folyóiratok tartalomjegyzékeinek kereshető adatbázisa (MATARKA) → A MATARKA 2002 óta létező, a Miskolci Egyetem, Könyvtár, Levéltár, Múzeum által fejlesztett és működtetett, túlnyomórészt Magyarországon megjelenő tudományos és szakmai folyóiratok tartalomjegyzékeinek kereshetőségét és böngészését lehetővé tevő, bárki számára térítésmentesen elérhető országos szolgáltatás.

Elektronikus Periodika Archívum és Adatbázis (EPA) → Az Elektronikus Periodika Archívum és Adatbázis a Magyar Elektronikus Könyvtár kezdeményezése, mely a magyar vonatkozású elektronikus időszaki kiadványok könyvtári igényű nyilvántartására, illetve egyes folyóiratok archiválására irányul. A szolgáltatás célja, hogy létrejöjjön és minél tovább rendelkezésre álljon az elektronikus időszaki kiadványok szervezett, több szempontból visszakereshető katalógusa, illetve hogy minél több digitális periodika juthasson stabil hozzáférésű megjelenési módhoz és szakmai támogatáshoz; a felhasználók pedig minél könnyebben tájékozódjanak az e-periodikumok világában.